Столарц прави 45 спасявания, за да помогне на Пантерите да победят Сейбърс с 4-0 за 10-та поредна победа на пътя
AP News | 2024-02-16 | 04:56:33

БЪФАЛО, Ню Йорк (AP) — Антъни Столарц спря 45 удара за седмия си шут в кариерата и Флорида Пантерс стана 11-ият отбор от НХЛ, спечели 10 последователни мача на гости, побеждавайки Бъфало Сейбърс с 4-0 в четвъртък вечерта.

Картър Верхей откри резултата в средата на първия период и добави празна врата. Антон Лундел вкара, като отклони точковия удар на Матю Ткачук при отложена дузпа при 2:44 минути до края на втория период. Ryan Lomberg последва гола на Verhaeghe с гол 11 секунди преди края.

Флорида разшири рекорда си за франчайз, печелейки на пътя с пробег, който е шестият най-дълъг сред отборите в НХЛ и два пъти по-малко от рекорда, държан от Детройт (2005-06) и Минесота (2014- 15).

Пантерите спечелиха в последователни нощи, след победа с 5-2 в Питсбърг и тяхната серия на пътя е втората най-дълга в лигата този сезон след 11-те мача на Лос Анджелис от 17 октомври до 7 декември.

Флорида подобри рекорда си на пътя до 19-7-2 и не е губила далеч от дома, откакто загуби решение за 3-1 в Калгари на 18 декември. Флорида всъщност беше гореща както у дома, така и като гост, достигайки 17-3 -2 в последните си общо 22.

Бъфало се върна към своите непоследователности, като падна до 9-8 в последните си 17 и не успя да изгради победа със 7-0 над Кингс във вторник вечер. Ерик Комри спря 27 изстрела, като загуби шестия си пореден старт и падна до 1-6 този сезон.

Комри направи първия си старт от повече от два месеца, след като отборът обяви няколко часа преди двубоя, че Уко-Пека Luukkonen беше посочен като ден за ден поради контузия в долната част на тялото.

Stolarz беше рязък при публикуването на първото си изключване за сезона и второто в кариерата му срещу Buffalo. Най-добрите му спирания дойдоха, като риташе лявата си подложка, за да спре два пъти опита на Кайл Окпосо да заседне в отскок по време на пауър игра пет минути след третия период.

Сейбърс също не успяха да завършат.

Новакът Зак Бенсън беше поставен отдясно на мрежата и пропусна отворената страна, като стреля широко 7:30 в първия период. Кейси Мителщад беше поставен отляво на мрежата и не успя да вдигне шайбата над протегнатите подложки на Столарц. А Дилън Козенс пропусна да вкара гол в отворен десен фланг, като отклони шайбата обратно в Столарц, който след това падна върху шайбата.

Сейбърс не успяха да спечелят поредни домакински мачове за втори път този сезон.

Капитанът на Пантерите Александър Барков постави началния гол, като принуди защитника новобранец на Сейбърс Райън Джонсън да изкашля шайбата в десния ъгъл. След това Барков нахрани Верхае, който остана сам отпред.

Голът на Лундел дойде секунди след отложена дузпа срещу Таге Томпсън от Бъфало.

Пантерс: В Тампа Бей в събота вечер.

Сейбърс: В Минесота в събота вечер.